13-годишен рали пилот впечатлява експертите

Шон Галаел, 13-годишен индонезийски ученик, стана най-нашумялото име в света на моторните спортове в последно време. Младежът спечели първите два кръга на шампионата на Индонезия по рали-спринт за юноши, показвайки завидни умения зад волана. Заради младостта и таланта му мнозина го наричат Люис Хамилтън на WRC.
Малкият победител кара рали Subaru Impreza от група N, същата, каквато се използва в световния шампионат за заводски автомобили. Шон също така е запознат и с WRC варианта на колата. Още откакто е на 12 години, той участва в рали първенството на Индонезия и в други състезания, но като навигатор, тъй като възрастовите ограничения засега не му позволяват да седне зад волана. Тази година също ще бъде навигатор в автомобил Subaru Impreza N14, подготвена от Prodrive.
Интересът на Шон Галаел към моторните спортове е създаден от баща му Рикардо Галаел, който през 2006 г. става първи в индонезийския шампионат.